Środa, 22 maja 2024

Nowa akumulatorowa piła kątowa Ridgid wygląda bardzo znajomo

31 maja 2021

Akumulatorowa pilarka ukośnica 18V Ridgid została wprowadzona na rynek w formie zestawu R48607K i dość szybko przestała być dostępna. Ridgid powiedział nam, że po prostu zabrakło jej w magazynie, ale minęły lata, odkąd piła była dostępna w sprzedaży.

Teraz firma wprowadza na rynek akumulatorową przesuwną pilarkę ukośnicę R48607B.

Ridgid tak pisze o tej pilarce:

  • Technologia silnika bezszczotkowego zapewnia dłuższy czas pracy, moc i dłuższą żywotność silnika Zapewnia 2x więcej cięć na jednym ładowaniu (w porównaniu do profesjonalnych pił konkurencji) Wbudowany port do zbierania kurzu

Zapytałem Ridgida (w godzinach weekendowych) czy jest to nowe wydanie czy wznowienie, i czy coś się zmieniło. Zaktualizuję post, gdy otrzymam odpowiedź.

Aktualizacja:

Jest to ponowne wprowadzenie na rynek tej piły, aby zaspokoić zapotrzebowanie niektórych kluczowych użytkowników i opierać się na narzędziach rozszerzenia w ramach platformy RIDGID.

I, nie będę cię winić, jeśli zrobić twarze na ich 3 podkreślone punkty sprzedaży. Wbudowany port do zbierania pyłu? Która pilarka ukośna - przewodowa czy bezprzewodowa - nie ma portu do zbierania pyłu? To prawda, że technologia silników bezszczotkowych ma zalety w zakresie czasu pracy, mocy, trwałości i wydajności, ale to tylko ogólnik, który nie mówi zbyt wiele o tym konkretnym narzędziu.

Wreszcie, zapewnia 2x więcej cięć na jednym ładowaniu, *w porównaniu do profesjonalnej piły konkurencyjnej klasy. "W porównaniu do niespecyficznej piły konkurencyjnej".

Ale dobra wiadomość jest taka, że ta piła ma naprawdę wiele zalet.

Cechy i specyfikacje

  • System elektronarzędzi akumulatorowych Ridgid 18V Rozmiar brzeszczotu 7-1/4″ Waga 24 lbs Prędkość: TBA (starszy model: 3650 obr./min) Wskaźnik LED linii cięcia Podwójny zakres ukosowania Port próżniowy 1-1/4″ (w zestawie znajduje się również worek na kurz)

Cena: 379 USD za samo narzędzie ETA: luty 2021 r.

Porównaj: Wersja zestawu wycofana z produkcji przez Home Depot

Dyskusja

Ridgid i Home Depot po raz pierwszy ogłosili swoją nową akumulatorową pilarkę do cięcia pod kątem w lipcu 2016 roku. Był dostępny w sklepach, a następnie na odprawie w niektórych lokalizacjach do Halloween tego roku, przypuszczalnie, aby zrobić miejsce dla SKU sezonu wakacyjnego.

W kwietniu 2018 roku czytelnicy pytali, czy piła została wycofana, ponieważ nie mogli znaleźć jej dostępnej do zakupu w swoich lokalnych sklepach lub online. Powiedziano mi, że nie został on wycofany z produkcji, ale że był tylko "tymczasowo niedostępny online w Home Depot". Nie wydaje mi się, żebym kiedykolwiek widział go dostępnego do zakupu od tego czasu.

Oryginalna cena startowa wynosiła $399 za zestaw z 1 baterią. Kilka miesięcy po jego uruchomieniu, zauważyłem widząc go w cenie $349 online. Niektórzy czytelnicy byli w stanie dostać go za $ 199 były one oczyszczone z niektórych sklepach. Wierzę, że widziałem go sprzedać za 299 dolarów online.

Teraz, gołe narzędzie piła miter będzie uruchomienie na $ 379.

Dlaczego zestaw został przerwany? Moje myśli są takie, że a) nie sprzedał się wystarczająco mocno, aby uzasadnić jego miejsce na półce lub innej serii produkcyjnej dla dostępności tylko online, lub może b) nie był wystarczająco opłacalny.

Dlaczego ma sens wypuszczenie gołego narzędzia teraz, zamiast po prostu przywrócenia zestawu?

Czy ma to związek z nowym Ryobi bezprzewodowej piły miter, który jest uruchomienie wkrótce? Z tej piły Ridgid, są teraz "dobre" i "lepsze" opcje, a może Milwaukee jest pozycjonowany jako "najlepszy".

Wszystkie te rzeczy są dla mnie interesujące do rozważenia, ale wróćmy do punktu wyjścia - Ridgid wychodzi z [nową?] bezszczotkową piłą akumulatorową z silnikiem bezszczotkowym. Podobnie jak w przypadku zestawu, gołe narzędzie ma przyzwoitą specyfikację i funkcje.

Chociaż może się wydawać, że trudno być podekscytowanym tym, co wygląda na ponowne wydanie starszego modelu, który został już wycofany z produkcji, zwłaszcza takiego, który chwali się większą liczbą cięć na jednym ładowaniu niż "piła konkurencji", było duże zapotrzebowanie i zainteresowanie zestawem.

Wielu czytelników i klientów było zdenerwowanych, że zestaw został wycofany z produkcji, więc spodziewam się, że będzie duże zainteresowanie tym nowym narzędziem od razu po wejściu na rynek.