Poniedziałek, 22 lipca 2024

Jak wybrać łuparkę do drewna

5 lutego 2021

Rozłupywarka do kłód lub łuparka do drewna jest w zasadzie urządzeniem mechanicznym, które wykorzystuje hydraulikę do dociskania kłód do metalowego klina, który je rozłupuje, aby stały się mniejsze i idealne do użytku. rozłupywarka do kłód lub łuparka do drewna wykorzystuje ciśnienie i mechaniczny przód, aby rozłupać kłody na wymagane rozmiary. 
 
Istnieje wiele rodzajów hydraulicznej łuparki do kłód lub drewna do wyboru, jak elektryczne łuparki poziome, elektryczne łuparki pionowe, benzynowe łuparki pionowe, benzynowe łuparki poziome,. Każda z tych kategorii ma odmiany funkcji, co tworzy wiele zamieszania wśród ludzi, którzy chcą kupić łuparkę do kłód, które mogłyby pomóc im osiągnąć idealne drewno opałowe.
Jeśli chcesz kupić najlepszą łuparkę do kłód lub łuparkę do drewna, oto kilka wskazówek dotyczących zakupu:
 
1:Focus On The Motor Power:
Jest to najważniejsza cecha, którą powinieneś szukać w łuparce do kłód lub drewna przed jej zakupem. Rozłupywarka do kłód lub drewna powinna być mocna, aby przeciąć wszystkie rodzaje drewna, w tym twarde drewno, mokre drewno itp. Będzie to w dużej mierze zależało od mocy silnika, co oznacza, że mocniejszy silnik będzie miał lepszą wydajność niż łuparki o niskiej mocy silnika.
Dlatego zaleca się, aby wybrać rozłupywarkę do kłód lub drewna, która ma moc, aby rozłupać najtwardsze drewno. Sprawdzenie całkowitej siły RAM, całkowitej mocy i amperów może dać Ci lepsze pojęcie o mocy łuparki do drewna i na tej podstawie możesz podjąć decyzję.
 
2:Sprawdź średnicę Zakres rozłupywania i długość kłody:
Wszystkie łuparki do kłód lub łuparki do drewna mają określony limit akceptowania pewnych rozmiarów kłód. Długość i średnica kłody, którą akceptuje łuparka do kłód lub łuparka do drewna również określa ilość pracy, którą można z nią wykonać. Zawsze pamiętaj, że lepiej jest kupić łuparkę lub rozłupywarkę, która może przyjąć drewno o większych wymiarach. To daje Państwu swobodę włożenia do rozłupywarki dowolnej wielkości kłody.
 
3:Sprawdź, czy czas cyklu jest szybki:
Czas cyklu łuparki do kłód lub drewna to całkowity czas potrzebny łuparce do zakończenia cyklu rozszerzania klina rozłupującego od pełnego wciągnięcia do pełnego rozszerzenia i z powrotem. Rozłupywarka lub łuparka do drewna z szybkim czasem cyklu oznacza, że rozłupywarka będzie w stanie wykonać więcej pracy w krótszym czasie. Czas cyklu 15 sekund jest godnym szacunku czasem dla rozłupywarki, a cokolwiek więcej niż ten czas jest uważane za nie dobre.
 
Czas cyklu rozłupywarki odgrywa ważną rolę w jej efektywności rozłupywania i produktywności. Dlatego należy zawsze szukać łuparek o czasie cyklu równym 15 sekund lub krótszym. Pamiętaj, niższy czas cyklu, to szybsza praca wykonana przez łuparkę.
 
4:Skup się na konstrukcji:
Konstrukcja łuparki do kłód lub łuparki do drewna określi jak długo łuparka do kłód będzie pracować bez stwarzania problemów. Ogólnie rzecz biorąc, łuparki do kłód lub łuparki do drewna są zaprojektowane tak, aby mogły być używane przez wiele lat. Sugeruje się jednak, aby wybrać trwałą konstrukcję, najlepiej całkowicie stalową, która zapewni Ci wiele lat bezproblemowej pracy.