Poniedziałek, 22 lipca 2024

7 kroków do przygotowania drzew i zapewnienia im ochrony przed zimą

28 kwietnia 2022

7 kroków przygotowania drzew i zapewnienia im zimowej ochrony

Zimowa ochrona drzew jest niezbędna dla zachowania ich zdrowia

Gdy zbliża się mroźna zima, jest to idealny czas, aby uchronić drzewa i rośliny przed gniewem spadającej temperatury i mroźnej atmosfery. Gdy ilość dostępnego światła dziennego staje się coraz krótsza, jest to znak, że należy przygotować drzewa na ciężką zimową pogodę.

Utrzymywanie drzew w zdrowiu i sile podczas zimy

Oto kilka wskazówek, jak zapewnić odpowiednią ochronę drzew zimą:

 • Usuwanie drzew

  Jeśli znajdziesz drzewa i rośliny, które mogą stanowić zagrożenie dla ludzi i mienia, musisz podjąć odpowiednie kroki w celu ich usunięcia. Oto kilka wskazówek dotyczących usuwania drzew, które zapewnią bezpieczeństwo:

  • Odpowiednio zbadaj drzewo, aby ustalić, czy jego usunięcie jest ostatecznością.
  • Upewnij się, że masz odpowiedni sprzęt do wykonania pracy i przeczytaj wszystkie instrukcje dotyczące jego prawidłowego użycia.
  • Upewnij się, że wiesz, co robisz, w przeciwnym razie możesz znaleźć się w gorszej sytuacji, powodując większe szkody dla siebie i otoczenia.
  • Jeśli nie masz pewności co do procesu usuwania drzew, nie wahaj się poprosić o pomoc wykwalifikowanych arborystów.
 • Nawożenie

  Odpowiednie nawożenie drzew i krzewów pomoże im lepiej rozwijać się w mroźnych zimowych warunkach. Dostarczy im niezbędnych składników odżywczych, zwiększając ich odporność na uszkodzenia spowodowane przez owady, choroby i ekstremalne warunki klimatyczne. Można także przeprowadzić testy gleby, aby uzyskać dokładny obraz tego, jakich składników odżywczych potrzebują drzewa.

 • Okablowanie i usztywnienie drzew

  Okablowanie i usztywnienie drzew pomaga zapewnić im niezbędne wsparcie, zmniejszając stres, napięcie i uszkodzenia spowodowane nadmiarem śniegu lub lodu oraz silnymi wiatrami w zimie, a tym samym zapobiegając łamaniu się gałęzi. Zwiększa to ich zdolność do przetrwania trudnych warunków pogodowych i wydłuża ich żywotność.

 • Prawidłowe przycinanie drzew

  Przycinanie drzew to jeden z najlepszych sposobów radzenia sobie z chorymi lub niebezpiecznymi gałęziami przed nadejściem zimy. Jest to także idealny sposób na nadanie drzewom odpowiedniego kształtu i struktury w celu zwiększenia ich walorów estetycznych. Trzeba jednak uważać, aby podczas przycinania nie uszkodzić zdrowych części drzewa.

 • Sprawdzanie roślin pod kątem uszkodzeń spowodowanych przez śnieg

  Prawidłowa pielęgnacja drzew obejmuje sprawdzanie roślin pod kątem uszkodzeń spowodowanych przez śnieg i lód. Poszukaj słabych gałęzi lub konarów, które mogą nie wytrzymać ciężaru śniegu, i podejmij odpowiednie kroki, takie jak przycinanie, wiązanie, usztywnianie i owijanie drzew w folię w celu ich ochrony.

 • Sprawdzanie drzew pod kątem chorób

  Zwróć uwagę na choroby i szkodniki, takie jak chrząszcze, roztocza, szmaragdowe omacnice jesionowe i koronkowce. Zapoznaj się z dostępnymi środkami ochrony zdrowia roślin w postaci zwalczania owadów i chorób, aby móc je zwalczać i pomóc im przygotować się do zimnej pogody.

 • Popraw drenaż wokół drzew

  Drzewa podatne na uszkodzenia mogą mniej ucierpieć zimą, gdy gleba jest dobrze zdrenowana. Podejmij więc odpowiednie kroki, aby poprawić drenaż wokół roślin i krzewów, a także wyrównać teren.

Skontaktuj się z naszymi ekspertami, aby skorzystać z usług pogotowia drzewnego

W DreamWorks Tree Services wiemy, jak ważne jest przygotowanie drzew i roślin do przetrwania surowych zimowych warunków pogodowych. Mamy wykwalifikowanych arborystów w Markham i innych regionach GTA, którzy posiadają wiedzę i doświadczenie, aby przygotować Twoje drzewa do zimy.

Aby uzyskać więcej informacji na temat sposobów utrzymania integralności strukturalnej drzew na Twojej posesji, skontaktuj się z naszymi specjalistami od pielęgnacji drzew, dzwoniąc pod numer 647-924-2627. Możesz także skontaktować się z nami, aby poprosić o bezpłatną konsultację.