Poniedziałek, 22 lipca 2024

Dlaczego okres spoczynku jest ważny dla drzew?

14 kwietnia 2022

Dlaczego pora spoczynku jest ważna dla drzew?

Pora spoczynku, zwana także okresem spoczynku, to okres wczesnozimowych tygodni, w których spada zarówno ilość światła dziennego, jak i temperatura. Drzewa przestają rosnąć, stają się nieaktywne i zrzucają liście, aby oszczędzać zasoby i wykorzystać je ponownie na wiosnę.

Gdy zbliża się okres zimowy, przycinanie drzew w okresie spoczynku jest często jednym z najczęściej poruszanych tematów związanych z pielęgnacją drzew. Zima to doskonały czas na przycinanie drzew, ponieważ jest to okres ich spoczynku.

Zalety przycinania w okresie spoczynku

Nasi wykwalifikowani arboryści z Markham przedstawili kilka korzyści wynikających z przycinania drzew jesienią:

 • Precyzja
  Jesienią, gdy drzewa zrzucają liście, arboryści mają lepszą widoczność. Mogą oni dostrzec miejsca dotknięte chorobami i zdecydować, co należy usunąć.
 • Przygotowanie drzew do burzy
  Bez liści arboryści mają jasny obraz tego, jak drzewa będą wyglądać bez dodatkowego ciężaru. Pomaga im to zdecydować, jak drzewo poradzi sobie z silnymi wiatrami i burzami, a także podjąć odpowiednie kroki w celu jego przycięcia.
 • Zwalczanie chorób
  Istnieje wiele drzew, których nie można przycinać, jeśli nie są w stanie spoczynku, dlatego ten okres jest bardzo ważny. Przycinanie w okresie bez wzrostu zmniejsza prawdopodobieństwo rozprzestrzeniania się chorób na inne gałęzie lub drzewa w posiadłości.
 • Lepsze gojenie
  Drzewa potrzebują czasu, aby się zagoić po przycinaniu. Arboryści z Newmarket uważają, że ponieważ najlepszym okresem na regenerację drzew jest wiosna, okres spoczynku jest idealnym czasem na przycinanie drzew i usuwanie chorych gałęzi.
 • Mniejszy wpływ na krajobraz
  Gdy drzewa przygotowują się do przetrwania zimnej pogody, przycinanie ich jest mniej inwazyjne i mniej wpływa na krajobraz.
 • Poprawa ogólnego stanu zdrowia drzewa
  Wszelkie uszkodzone lub chore części drzewa mogą mieć negatywny wpływ na pozostałe, zdrowsze części. Przycinanie korygujące w okresie spoczynku jest skutecznym sposobem na pozbycie się niezdrowych gałęzi, co poprawia ogólny stan zdrowia drzew.
 • Poprawa estetyki
  Z estetycznego punktu widzenia arboryści mogą przyciąć przerośnięte części drzewa, wspomagając jego ogólny wzrost i podkreślając jego piękno.

Wybierz wykwalifikowanych arborystów w Markham do przycinania drzew w okresie spoczynku

Gdy ziemia jest zamarznięta, arboryści mają łatwiejszy dostęp do drzew za pomocą sprzętu do pielęgnacji drzew, mogą je kontrolować i wykonywać niezbędne usługi w celu poprawy ich ogólnego stanu zdrowia. Ponadto, przycinanie w okresie spoczynku powoduje mniej zakłóceń w pracy.

W DreamWorks Tree Services świadczymy usługi pielęgnacji i konserwacji drzew na terenie GTA i posiadamy wykwalifikowanych arborystów, między innymi w Richmond Hill i Newmarket. Nasi eksperci posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie, aby świadczyć usługi przycinania drzew w okresie spoczynku w sposób skuteczny i bezproblemowy. Aby uzyskać więcej informacji na temat przycinania drzew w okresie spoczynku, prosimy o kontakt z naszymi specjalistami pod numerem telefonu 647-924-2627. Z przyjemnością umówimy się na ocenę odpowiedniego sposobu postępowania z Twoimi drzewami.

Przeczytaj także: Przycinanie i pielęgnacja krzewów i żywopłotów